ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ubytování na Šumavě

Zalesněné pohoří, které se rozprostírá na území České republiky, Rakouska a Německa dříve neslo název Böhmerwald. Po roce 1948 se toto rozdělilo na 2 uzavřené úseky. U nás se úsek nazýval Šumava a na druhé straně Bavorský les (Bayerischer Wald). V současné době můžete poznávat krásy přírody v celém pásmu Šumavy. Nejvyšší horou Šumavy a Bavorského lesa je Velký Javor (Großer Arber – 1456 m), v této lokalitě najdete i útulné lyžařské středisko. Na území Šumavy se nachází Národní park Šumava, který společně s Národním parkem Bavorský les tvoří největší plošně chráněné území ve Střední Evropě.
Na výlety je zde nespočet míst kam se podívat. Nabídka průvodců a map po Šumavě je opravdu pestrá a každý si z ní určitě vybere.
Na Šumavě je mnoho ubytovacích míst od hotelů, přes penziony, až po priváty. I zde si také vyberete, ať už jedete na výlet s rodinou, nebo jenom ve dvojici. Seznam ubytování na české straně Šumavy je k dispozici na tomto odkazu.

Doporučujeme ….

Apartmány Ve Mlejně
Krásné ubytování ve vzdálenosti 20km od Železné Rudy. Plně vybavené apartmány včetně kuchyně, samozřejmostí je i WiFi připojení zdarma. Krásné místo na okolní výlety jak na české, tak i německé straně Šumavy. Volné termíny a ceny najdete na stránce ubytování.


Booking.com