ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Blíží se jaro

Teploty příjemné, sníh se ještě v nížinách drží, ale již pomalu přechází do skupenství vody. Jaro je cítit ve vzduchu a věřím, že nás v březnu čekají dny plné slunce. Dlouhodobá předpověď tyto prognózy naznačuje.

Mrazivý začátek března

Každé ráno se teplota pohybuje kolem -10 st.C, ale v průběhu dnes se teplota dostane na cca -2 st.C. Počasí je většinu dne příjemně slunečné. I následující dny nás čekají slunečné a mrazivé. Sněhu v nížině je pořád poměrně dost, odhadem cca 20 – 30 cm. Trasy na běžky jsou ve vynikající kondici jak na […]

Foto historie Schmittenhöhe

Několik historických fotografií z Schmittenhöhe. Sněhu hodně, minimum vleků ….. asi to byla krásná doba. Snad tolik sněhu bude i letošní zimu. Tip na ubytko v nově zrekonstruovaných apartmánech www.mojealpy.cz

Rozvodněná Salice

Po deštích, které proběhly minulý týden se řeka Salice  (Saalach) rozlila po okolních loukách.  V současné době, kdy píšu tento příspěvek, že již řeka ve svém korytě. Žádné výraznější škody asi nezanechala. Někde jsou na loukách ještě malá „jezírka“.

Teplo v Alpách

Polovina června je ve znamení poměrně vysokých teplot. A tak výlety směřují za vodou, jak v nížině, tak i na kopcích. Výlet ke známému jezírku ve výšce cca 1300 m. K jezeru vede několik tras, jak pěšin, tak i šotolinová cesta. Vysoké teploty můžeme očekávat až do konce měsíce.

Na letišti opět živo

O víkendu bylo na letišti  ( LOWZ ) na okraji Zell am See opět živo. Ačkoli bylo strašné teplo, tak se pořád na ploše něco dělo.  U letiště přes silnici jsou nově udělané lavičky a tak se můžete na chvilku zastavit a pozorovat přistávající, nebo startující letadla, nebo vrtulníky.